Firma od 2006 roku posiada wdrożone systemy ISO dotyczące jakości oraz zarządzania bezpieczeństwem.

W ostatnich latach zrealizowaliśmy „pod klucz” kilkanaście znaczących projektów obejmujących kompletny engineering, dostawę materiałów ogniotrwałych oraz ich montaż wraz z końcowym wygrzewaniem instalacji. W krótkim czasie firma przeprowadziła liczne specjalistyczne prace budowlane i remontowe na terenie kraju, jak również świadczyła usługi na rynkach europejskich.

Do największych przedsięwzięć należały:

  • wykonanie kilkunastu nowych spalarni odpadów komunalnych w zakresie montażu materiałów ogniotrwałych na terenie kraju i Europy.
  • remonty cementowni – montaż nowej kompletnej linii produkcyjnej w Niemczech w miejscowości Schelklingen z zabudową ponad 4000 ton.
  • bieżące remonty i naprawy wyłożeń ogniotrwałych w kotłach Elektrowni Węglowych w Polsce i w Europie.
  • regularne remonty i modernizacje pieców obrotowych wraz z doborem materiałów ogniotrwałych do utylizacji odpadów specjalnych i komunalnych w Polsce i Europie.

Firma realizowała również zlecenia związane z kompleksowym wykonaniem niewielkich jednostek piecowych, a także konstrukcji stalowych elementów pieców.

Znaczny udział wśród świadczonych przez nas usług miało wygrzewanie obiektów przemysłowych przy użyciu mobilnych suszarni sterowanych komputerowo wg zadanej krzywej suszenia. Spółka stale rozszerza swoją ofertę usługową, inwestując w nowe maszyny i urządzenia oraz wprowadzając nowe technologie oraz rozwiązania techniczne. Przykładem może być zakup w ostatnim roku kompletnie nowych urządzeń do instalacji mas ogniotrwałych metodą „Shot Cast”, i maszyn do montażu wymurówek w piecach obrotowych.

ZOBACZ TAKŻE

Historia

REFRA Sp. z o.o. w Dąbrowie Górniczej jest firmą ze 100% kapitałem polskim oferującą szeroki zakres usług z branży ogniotrwałego budownictwa przemysłowego. Wykonujemy remonty pieców przemysłowych. Oferujemy wykonawstwo i remonty konstrukcji stalowych pieców, jak również…

CZYTAJ DALEJ

Zasoby

Kadra montażowa i kierownicza to łącznie 120 osób w tym wykwalifikowani pracownicy, posiadający szereg uprawnień pozwalających na prace na wszystkich obiektach przemysłowych i obsługę wielu urządzeń technicznych niezbędnych do sprawnej realizacji procesu…

CZYTAJ DALEJ